wtorek, 14 lipca 2015

Produkty BIO, czyli nowe smaki w mojej kuchni.

Zakupy u DR. PELC to zawsze czysta przyjemność.
Testuję nowe produkty i wiem, że są wśród nich takie - które na stałe zagoszczą już w mojej kuchni.

1.Płatki z kasztanów jadalnych . cena 19,90 zł

Źródło energii – kasztany zawierają sporo skrobi, która po obróbce termicznej zamienia się w węglowodany złożone, które są długo wchłaniane przez organizm, przez co stanowią dobre źródło energii.
Zawierają błonnik więc są produktem dobrze zaspokajającym głód.
Nie zawierają glutenu! Dzięki temu nie wywołują przykrych następstw jak po spożyciu mąki zbożowej i są zdrowsze.
Źródło minerałów – kasztany zawierają m.in. potas (600 mg/100 g), magnez (45 mg/100 g) oraz wapń (40 mg/100 g) zatem można je polecić szczególnie osobom uprawiającym sporty. Kto ćwiczy tak ciężko jak ja wie jak istotny jest właściwy poziom tych minerałów w organizmie J
Źródło witamin – i tu miłe zaskoczenie. Kasztany jadalne w 100 g zawierają tyle samo witaminy C co cytryna!


2. Wakame, to wodorosty z rodziny brunatnic. 
Od wieków znane i cenione przez mieszkańców Korei i Japonii. 
Stanowią nieodłączny składnik potraw kuchni azjatyckiej. W Europie popularnością cieszą się dopiero od lat 60 – tych XX wieku.
Wodorosty Wakame, bogate są w związki mineralne, w tym m.in. żelazo, wapń i magnez oraz liczne witaminy (A, B i C). Stanowią naturalne źródło kwasów omega – 3, białka roślinnego, a także nierozpuszczalnego błonnika.
Składnik mojej ulubionej sałatki.  Cena ok. 12 zł


3. Czystek to NOWOŚĆ w mojej kuchni bardzo dobra w smaku herbata.
Znajomość leczniczych właściwości czystka (łac. Cistus Incanus), sięga już IV w p.n.e. 

Na terenach dzisiejszego Bliskiego Wschodu, stosowany był w postaci naparu, który miał poprawiać nastrój i dodawać odwagi.
Dorasta głównie we wschodniej części basenu Morza Śródziemnego i na Wyspach Kanaryjskich oraz wielu innych w krajach o gorącym klimacie, przede wszystkim w Grecji i Turcji. Niezwykłą popularnością cieszy się również w Afryce i właśnie na Bliskim Wschodzie.
Czystek, jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli – tzn. związków o działaniu antyoksydacyjnym. Szerzej znane są jako witamina P, której podstawową zaleta jest obrona komórek przed intruzami. Są one aż 100 krotnie efektywniejsze od witaminy C oraz 25 razy bardziej skuteczne od witaminy E. W organizmie, sklejają one wirusy i bakterie, dzięki czemu nie dopuszczają do ich połączenia się z błoną komórkową.

Parzony czystek, pity codziennie, oczyszcza nasz organizm z toksyn i metali ciężkich, opóźnia procesy starzenia i wspiera florę bakteryjną. Napar z czystka możemy również używać do przemywania skóry lub płukania gardła.

Cena 17,90
 
4. Mój numer 1 dzisiejszych zakupów- płatki drożdżowe.
Obecnie wiele osób, które zainteresowane są zdrowym trybem życia, przyglądają się płatkom drożdżowym. Nic dziwnego - płatki drożdżowe zapewniają pełne spektrum witamin z grupy B, w tym witaminy B12, aminokwasów, białek, kwasu foliowego, czy biotyny. Są również doskonałym źródłem żelaza, magnezu, fosforu, cynku, chromu i selenu.
Jako jedne z niewielu składników potraw wegetariańskich, płatki drożdżowe zapewniają wszystkie dziesięć niezbędnym aminokwasów, które są wykorzystywane przez organizm do tworzenia białek.
Są zatem doskonałym dodatkiem do naszych posiłków, ze względu na swoje imponujące właściwości odżywcze. Płatki drożdżowe, charakteryzują się niską zawartość sodu i tłuszczu. Pobudzają nasz organizm, dodają energii, a także pomagają złagodzić stres. Dodatkowo pomagają utrzymać naturalną florę jelit oraz wątroby.
Płatki drożdżowe, charakteryzują się delikatnym smakiem i zapachem. Mogą być używane, jako składnik wielu sosów, pasztetów i past kanapkowych, stanowią alternatywę dla sera żółtego, np. do pizzy, mogą również zastapić bułkę tartą, stanowią dodatek do grillowanych i smazonych warzyw, a także jako dodatek do dipów.
Cena 19 zł
 
5. Nierafinowany organiczny olej konopny, tłoczony na zimno. Pozyskiwany z certyfikowanych upraw konopi siewnej. BIO olej konopny, charakteryzuje się delikatnym, orzechowym smakiem i aromatem oraz zielonym kolorem, który jest wynikiem wysokiej zawartości chlorofilu, naturalnie występującego w nasionach konopi.
BIO Olej konopny, to przede wszystkim naturalne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, a dokładniej kwasu oleinowego, linolowego linolenowego oraz gamma – linolenowego. Bogaty w kwasy tłuszczowe omega – 3 i omega – 6, dzięki czemu plasuje się w ścisłej czołówce wszystkich dostępnych olejów roślinnych. Dodatkowo, BIO olej konopny charakteryzuje się idealna proporcją niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Stosunek ten, wynosi dokładnie 3 : 1 (kwas linolowy należący do rodziny kwasów omega – 6 do kwasu alfa – linolenowego, należącego do rodziny kwasów omega – 3). Nie zawiera cholesterolu. BIO Olej konopny, to również bogactwo witaminy K, A, D i E. Organiczny olej konopny, stanowi więc niezbędny składnik każdej pełnowartościowej i zdrowej diety.
Organiczny olej konopny, może być stosowany praktycznie do każdego typu dań. BIO olej konopny, stosuje się przede wszystkim jako olej kulinarny. Najczęściej, używany jest jako składnik sosów sałatkowych, z dodatkiem świeżego soku z cytryny, octu jabłkowego lub miodu. Może być również dodawany do sałatek, serów, pieczywa czy różnych kasz. Doskonale sprawdza się też, jako dodatek smakowy do zup, sosów oraz koktajli smoothie. Można nim również skropić świeżo przygotowane posiłki. Natomiast ze względu na swoją strukturę oraz niepowtarzalny skład wartości odżywczych, olej konopny nie nadaje się do smażenia!
Cena ok. 29 zł
 
Polecam te produkty. Smaczne i zdrowe.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz